BASINÇLI TANKLAR

Basınç Tankı (Basınçlı Kap), 0,5 bar'dan daha fazla etkili basınç uygulayan gaz, buhar veya sıvı akışkanları üzerine tasarlanan ya da geliştirilen sabit ya da hareketli kabı veya depoları ifade etmektedir. Akışkanların depolanmasında ve özellikle proseslerin ilerleyişi içinde akışkanların prosese sokulması için basınçlı kaplardan geçirilmesi gerekmektedir.

Basınçlı kap (pressure vessel) iç veya dış basıncı 1,05 kg/cm2 (15 psi) den büyük olan kaplar olarak ta bilinmektedir. Dış basınç, içerde oluşturulan akışkan basıncından ileri gelebilir. Basınç tankları, kimyasal proseslere göre her türlü gaz ve sıvıyı muhafaza edebilecek özellikte ve istenilen basınç sınıfında imal edilebilmektedir. İlk önce makine ve makine gruplarından oluşan prosesler incelenerek risk analizleri yapılmaktadır.

Bütün değerlendirmelerinden sonra sistemlerin ön dizaynı ve projelendirme çalışmaları ve takiben proses ekipmanlarının üretimleri, montajları ve deneme üretimleri yapılmaktadır. Bunları takiben de tüm teknik prosedürlere uygun teslimat işleri gerçekleştirilmektedir. Kimyasal bir proses için basınç tanklarının tasarımı yapılacağı zaman aşağıdaki tasarım ölçütlerinin öncelikle belirlenmesi gerekir.

6 İşletme sıcaklığı ve basıncı Tank boyutları Malzeme özellikleri Başlık türü Yenim (aşınma) payı İç parçalar Boru bağlantı ağız boyutları ve basınç sınıfı İklim koşulları (rüzgar, deprem ve zemin özelliği) Birçok basınç tankının boyutları ve şekli, damıtma kolonlarının çap ve yükseklikleri, toplayıcı kap, reaktörler ve çökeltme tanklarının hacimleri süreç hesaplamaları sonucu süreç mühendislerince belirlenir.


TESİSAT

Buhar Tesisatı
Kızgın Yağ Tesisatı
Galvaniz Tesisat
Paslanmaz Kimyasal Tesisatları
Paslanmaz Krom Tesisatları
Paslanmaz Gıda Tesisatları
Çift Cidarlı Tesisatlar
KANATLI BORU SERPANTİN

Spiral Kanatlı Serpantin Borusu
Kanatlı Borudan Serpantin / Eşanjör İmalatı
TANK İMALATI

Paslanmaz Stok Tankları
Paslanmaz Filtre ve Reaktörler
Paslanmaz Karıştırma ve Isıtma Tankları
Basınçlı Tanklar
Yağ Tankları
Kondens Tankı
Degazor Tankı
Silo İmalatı
ISI DEĞİŞTİRİCİLER

Paslanmaz Eşanjör
Paslanmaz Serpantin
Paslanmaz Boyler
Ekonomizer
Kondenser
ENDÜSTRİYEL SU YUMUŞATMA SİSTEMLERİ

Yüzey Borulamalı Su Yumuşatma
Kum FiltresiAdres: Sümer Mah. 3. Sanayi Sitesi 69 Sok. No:30 Merkezefendi / DENİZLİ
Telefon: 0537 851 76 56
E-posta: [email protected]a.com
Tüm Hakları Saklıdır. BKS Makina İmalat Enerji - Denizli   |   Mega Tasarım © 2016